Charakterystyka kostki brukowej

Kostka brukowa jest to niezwykły trwały oraz solidny surowiec. Stanowi on wspaniałe rozwiązanie, jeśli chodzi o zagospodarowanie danej powierzchni. Ten wyżej wymieniony surowiec, charakteryzuje się również ciekawym oraz oryginalnym kształtem. Kostka brukowa wspaniale się prezentuje na podjazdach, na chodnikach oraz w wielu różnych miejscach. Posiada ona bardzo szerokie zastosowanie. Kostka brukowa może występować w różnej kolorystyce, oraz może ona posiadać różny kształt. Kostka brukowa jest produktem łatwo-dostępnym, z tego też względu jest ona tak chętnie wybierana przez kupujących. Co ciekawe, z powierzchni kostki brukowej, można ułożyć także wspaniały, oryginalny oraz niepowtarzalny wzór. Dobrze zaprojektowana oraz co również ważne, prawidłowo ułożona kostka brukowa zapewnia zdecydowanie trwałą oraz stabilną powierzchnię a także estetyczny wygląd.

Rodzaje kostki brukowej

               Warto wiedzieć, iż kostka brukowa w zależności od konkretnej jej wysokości, przeznaczona jest do budowy następujących nawierzchni: drogowych oraz ciągów ruchu pieszego. Najpopularniejsze rodzaje kostki brukowej, które można ułożyć na własnym podwórku są następujące:

  • sasso, to kostka mająca nieregularne, bardzo oryginalne kształty,
  • granit, jest to kostka o trapezowym kształcie,
  • romeo, jest to kostka typowo dekoracyjna,
  • grecka, pozwala na tworzenie delikatnych oraz nieco ekskluzywnych kompozycji,
  • rzymska, posiada niewielkie rozmiary, można z niej układać mozaikę.

Zastosowanie kostki brukowej w budownictwie

          Kostka brukowa ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Za jej pomocą można ułożyć ciekawe oraz oryginalne kształty, które ozdobią każde podwórko. Kostka jest trwałym materiałem, więc będzie ona z powodzeniem służyła bardzo długie lata. Kostka brukowa zazwyczaj stosowana jest jako nawierzchnia podjazdów oraz wjazdów. Również może ona ozdabiać taras i tworzyć na przykład chodnik do niego. Bardzo pięknie prezentuje się ona zarówno ze starym budownictwem jak i z nowoczesną architekturą. Wykorzystywana ona jest również w miejscach, gdzie znajduje się na przykład rynek albo starówka. Pięknie ona się tam komponuje z całością. Warto również wiedzieć, iż kostka brukowa może mieć na przykład zastosowanie przy dużych placach, stylowych oraz eleganckich rezydencjach jak i również przy ogrodowych alejkach. Bardzo często układana jest ona także na parkingach dla sklepów. Wówczas używany jest najtrwalszy rodzaj kostki brukowej, który musi znieść wiele różnych przeciążeń.

Dodaj komentarz