Ciągniki Zetor 5211

Marka Zetor

Zetor Tractors to czeska firma, która od roku 1946 produkuje ciągniki rolnicze. Od 2002 roku Zetor jest członkiem słowackiego HTC holding, który uchronił markę przed bankructwem. Marka była pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w XX w. Zetor wprowadził Zetormatic, czyli jeden z pierwszych systemów hydraulicznych na świecie. Jako pierwsza na świecie firma, Zetor wyprodukował także całkowicie zintegrowaną kabinę bezpieczną zawieszoną na silentblockach. Chociaż Zetor to przedsiębiorstwo czeskie, to różne wersje jego ciągników były montowane w państwach takich jak, między innymi Argentyna, Birma, Irak, Urugwaj i Zair.

Rozwój za granicą

Mimo tego, że Zetor Tracktors a.s to właściciel czeskich firm: ZETOR KOVÁRNA, s.r.o., Zetor Havlíčkův Brod, a.s. to rozwija się on również poza granicami Czech. Jego zagraniczne firmy to  Zetor Deutschland GmbH, Zetor Tractors Ireland Limited, Zetor UK Limited, ZETOR FRANCE Sarl, Zetor Polska Sp.z o.o., Zetor North America Inc., ZETOR Slovensko, s.r.o., w 2017 roku Zetor wszedł także na rynek rosyjski.

Zetor w Polsce

Polska to kraj, w którym również produkowane są ciągniki marki Zetor. Tradycja i jakość to wyróżniki marki, a produkcja osadzona w krajach europejskich sprawia, że klienci chętniej decydują się na dane produkty, ponieważ wierzą, że zostały one wykonane z należytą starannością, a procesy ewentualnych reklamacji zostaną rozpatrzone możliwie jak najszybciej.

Zetor 5211

Model Zetor 5211 to jeden ze starszych modeli serii UR I marki Zetor. Był produkowany w latach 80. i 90. Zetor 5211 wyposażony został w 3-cylindrowy silnik o mocy znamionowej 33 kW i pojemności 3 l co na tamte czasy świadczyło o jego innowacyjności. Obecnie również jest on chętnie wykorzystywany do podstawowych prac, bardzo dobrze radzi sobie także na trudniejszych powierzchniach terenu i mimo upływu czasu wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. W porównaniu do poprzednich modeli, wszystkie typu silników w Zetorze 5211 zostały wyposażone w nowe pompy wtryskowe typu M1 bezobsługowo smarowane z olejowego systemu silnika, co znacznie usprawniło i przyspieszyło pracę rolników.

Parametry techniczne Zetor 5211

  • masa z obciążnikami: 3210 kg
  • długość: 3520 mm
  • szerokość przy rozstawie tylnych kół 1350 mm: 1800 mm
  • wysokość maksymalna: 2585 mm
  • silnik – Z5201: 3-cylindrowy, 4-suwowy, rzędowy, wysokoprężny, rozrząd górnozaworowy, bezpośredni wtrysk paliwa; kolejność pracy cylindrów 1-3-2, pojemność skokowa silnika: 2969 cm3 , moc znamionowa: 33,1 kW/45 KM, obroty maksymalne: 2460 obr/min, zużycie paliwa: 6,4-10,2 l/min

Dodaj komentarz