Gdzie i jak zamawiać potrzebne części do maszyn rolnych

Każda długoczasowa eksploatacja sprzętów wpływa na to, iż niszczą się w niej dane części, które potrzebują podmiany po jakimś czasie. Czasami podmiany te są bardzo kosztowne, nieraz dla lepszego działania maszyny wystarczy zastąpić kilka elementów, które nie kosztują bardzo dużo. Gdzie tymczasem najodpowiedniej nabywać takie produkty zamienne?

Kupno z drugiej ręki

Jedną z możliwości zakupów jest nabycie części używanych, które dostępne są w sprzedaży w praktycznie bardzo dobrym stanie. Jeżeli chodzi przykładowo o alternatory do ciągników to są one oferowane po regeneracji. Wskutek tego część ta będzie pełnić swoją rolę w 100%, niemniej jednak będzie kosztować o wiele mniej niż alternator, który nabyty byłby w całkowicie nowym stanie. Co jednocześnie jednak oznacza, iż alternatory do ciągników poddawane są odnowieniu? Na czynność tę składa się w głównej mierze oczyszczanie alternatora, podmiana łożysk, pomalowanie, montowanie regulatora itp. Podsumowując zrealizowanie różnorodnych tych czynności, które są niezbędne do tego, aby część ta działała tak jak powinna.

Części prosto od wytwórcy

Nie każdy rolnik chce niemniej jednak decydować się na nabycie części używanych, nawet jeżeli są one sprzedawane przez sklepy. W takim wypadku jedynym możliwym wyborem jest po prostu zakup nowych części. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Do minusów bez wątpienia trzeba zakwalifikować cenę, która w przypadku najnowszych elementów może być nawet kilkukrotnie wyższa – wszystko ostatecznie zależy od producenta urządzenia. Na tym jednak minusy się kończą. Jeżeli chodzi o plusy to rzecz jasna jest ich sporo. Najważniejsze jest to, że nabywamy część z gwarancją, która będzie miała w dużym stopniu dłuższą żywotność, niż część, która była już zużywana. Nowe części, prosto od wytwórcy są zatem lepszą inwestycją w maszyny używane w gospodarstwie rolniczym. Zarówno nowe, jak również używane części zwykle można zakupić w e-sklepach rolniczych, w których ceny są bardzo atrakcyjne.

Więcej na stronie: lemken solitair 9

 

 

, ,

Dodaj komentarz