Lampy ogrodowe i ich zastosowanie

Lampy ogrodowe stanowią jeden z podstawowych filarów dekoracji zewnętrznych. Dbają także o zapewnienie funkcjonalności, a zróżnicowane oferty na rynku pozwalają na dostosowanie ich do prowadzącego stylu naszej parceli. Niezależnie jednak od obecnie panującej mody czy naszych estetycznych preferencji, najważniejsze jest zadbanie o ich jak najwyższą jakość i solidność wykonania. Toteż przez zakupem powinniśmy dokonać ogólnego researchu w celach sprawdzenia najbardziej odpowiedniej i doświadczonej firmy w tej dziedzinie.

Lampy ogrodowe podstawą w projektowaniu działki

Montaż lamp ogrodowych, w większości przypadków nie należy do najbardziej skomplikowanych, dlatego też nie powinniśmy mieć trudności, nawet w indywidualnym montażu standardowych modeli. Produkt ten okaże się niezbędny, zwłaszcza jeśli posiadamy parcelę mieszkalną połączoną z ogrodem czy placem. W takim przypadku pełnią one nie tylko funkcję estetyczną, ale dbają o poprawę widoczności oraz zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności. Co ciekawe, kategoria ta nie ogranicza się do klasycznych lamp stojących, którymi oświetlić możemy trawnik czy ogród, ale odnosi się także do oświetlenia ścieżek, bramy wjazdowej, furtki czy oczka wodnego – czyli wszystkich elementów znajdujących się na zewnątrz domu. W przypadku zakupu odpowiednich modeli niezmiernie istotna jest kwestia ich głównego przeznaczenia, która powinna być czynnikiem znaczącym w wyborze. Bowiem, każdy rodzaj światła sprawdzi się lepiej w innych warunkach, toteż oświetlenie trawnika czy bramy wjazdowej będzie wymagało od nas innych opcji zakupu.

Oświetlenie drzwi wejściowych, bramy garażowej czy tarasu powinno zawierać w sobie lampy o delikatniejszym i stonowanym odcieniu – w tym przypadku idealnie spiszą się wszelkiego rodzaju kinkiety oraz lampy wiszące. Istotne jest także ustawienie właściwego kierunku światła, aby powstające światło oświetlało miejsca najbardziej dla nas istotne. Przechodząc jednak do lamp ogrodowych – w ich przypadku najważniejsze będzie mocne i jasne źródło światła. Należą one bowiem do kategorii głównych lamp pomocniczych, co sprawia, iż są najbardziej widocznym światłem na tym terenie. Dlatego też, aby zadbać o jak najbardziej wydajne oświetlenie ogrodu, ścieżek czy oczka wodnego należy postawić na lampy stojące. To właśnie one pozwolą nam na wytworzenie jak najbardziej zauważalnego źródła światła – ważne jest, aby taka lampa miała możliwość sterowania nią i zmieniania kierunku światła.

Rodzaje lamp ogrodowych

Lampy ogrodowe pełnią istotną i zauważalną funkcję na zewnątrz naszej parceli, dzięki ich odpowiedniemu ulokowaniu jesteśmy w stanie zapewnić jak najkorzystniejsze źródło światła, które w stanie jest zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jednak do takiego zakupu wymagana jest znajomość przynajmniej podstawowych rodzajów lamp ogrodowych. Należą do nich:

  • słupki, czyli tak zwane lampy stojące. Charakteryzują się one różnorodną wysokością i reprezentować mogą sobą zarówno oświetlenie o większym natężeniu, jak i mniejszym.
  • kinkiety zewnętrzne, które mocowane są do ścian i innych pionowych powierzchni. Są one mało widoczne, jednak światło wydobywające się z nich zapewnia odpowiednie oświetlenie wymaganej powierzchni. Dodatkowym atutem jest możliwość wyposażenia ich w czujniki ruchu lub na podczerwień.
  • reflektory. Ich przeznaczeniem jest punktowe oświetlanie wybranych powierzchni w postaci skupionej linii światła.
  • lampy nawierzchniowe. Jak sama nazwa wskazuje montowane na ziemi, idealnie sprawdzą się jako oświetlenie podjazdowe lub przygarażowe. Stosować je można także w oświetleniu schodów.

Zobacz lampy w sklepie: https://www.sklep.kaja.com.pl/lampy-ogrodowe-c-57_60.html

Dodaj komentarz