Oświetlenie łazienkowe – co warto wiedzieć?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym spędzamy nie tylko ogrom wolnego czasu ale przede wszystkim – przygotowujemy się przed ważniejszymi wyjściami i spotkaniami, zażywając aromatycznych kąpieli czy w przypadku kobiet – spędzając długie godziny przy tworzeniu idealnego makijażu. Warto więc zadbać o to, aby pomieszczenie te było nie tylko wykonane w oparciu o panującą modę ale przede wszystkim – doskonale oświetlone. Przyjrzyjmy się więc bliżej kwestii oświetlenia łazienkowego i nowinek, na które warto zwrócić uwagę.

Źródła światła w łazience

Faktem jest, że łazienka to pomieszczenie służące nie tylko oddawania się przyjemnym kąpielom ale przede wszystkim – centrum wykonywania uwielbianego przez panie makijażu. Jak powszechnie wiadomo, aby nasz make-up był nienaganny warto zadbać nie tylko o odpowiednie lusterko ale przede wszystkim o dostęp do odpowiedniego światła. Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga zastosowania wielu, różnorodnych źródeł światła – warto bowiem, aby każdy, nawet najmniejszy zakątek łazienki był odpowiednio doświetlony. Odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła jest bowiem elementem, który decyduje o ogólnym oglądzie naszej łazienki, sprawiając, że nie będzie przytłaczająca oraz znacznie ułatwiającym skuteczne sprzątanie. O zastosowanie znacznie pokaźniejszych źródeł światła musimy postawić przede wszystkim w większych łazienkach, które są utrzymane w nieco ciemniejszej kolorystyce.

Strategicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdej łazience jest punktowe rozmieszczenie źródeł światła. Prawdą jest bowiem, że dobór odpowiednich lamp sprawia, że nasza łazienka staje się oazą spokoju i relaksu. Warto pamiętać przede wszystkim o odpowiednio dobranym źródłem światła ogólnego – mowa tu o żyrandolu, który z sufitu wstępnie oświetla naszą łazienkę. W przypadku łazienek niewielkich i jasnych wystarczające będzie zamontowanie opraw dwu czy trzypunktowych. Warto postawić na oświetlenie w formie żarówek halogenowych, które pozwalają nie tylko na oszczędność energii ale przede wszystkim – doskonale oświetlą naszą łazienkę.

Światła dekoracyjne w łazience

Lampy, które ówcześnie instaluje się w łazienkach są często nie tylko elementem świetlnym ale przede wszystkim – doskonałą i nietuzinkową ozdobą. Wiele interesujących wzorów, kształtów czy kolorów ozdobnych lamp łazienkowych pozwala na, aby pełniły one funkcje głównej dekoracji łazienkowej. Przy pomocy świateł dekoracyjnych możemy w ciekawy sposób doświetlić nasze lustro, choć również – można wykorzystać je do efektownego doświetlenia strefy kąpielowej. Dodatkowe, efektywne źródła ozdobnego światła łazienkowego umieścić możemy również na suficie – tylko od naszej kreatywności zależy to, w jaki sposób wykorzystamy dodatkowe lampy, czy łańcuchy świetlne LED. Ciekawą opcją doboru odpowiedniego światła dekoracyjnego będzie dobór światła ciepłego, dającego przyjemny półcień. Warto pamiętać bowiem, że relaksujące wieczory, podczas których będziemy oddawać się kąpieli w aromatycznej pianie wymagają relaksującego półcienia, tworzącego relaksującą atmosferę.

Dodaj komentarz