Wypróbowany sposób na przywrócenie ładnego wyglądu felgom

Felgi stalowe i dodatkowo felgi aluminiowe do pojazdów mają jakby nie było być dopełnieniem i oczywiście ozdobnikiem auta. Felgi po pewnym czasie używania zaczynają stawać się brzydkie, albowiem są brudne, a czasem uszkodzone. Naturalnie możliwa jest ich odnowa, piaskowanie, a następnie malowanie proszkowe. Co interesujące, felgi tego rodzaju można w sposób szybki i skuteczny odświeżyć w sposób stosunkowo tani. Warto poznać proces odnawiania, zarówno felg stalowych, jak też tych aluminiowych.

Rozpocznij od oczyszczenia

W pewnych sytuacjach felga jest jedynie brudna, zwłaszcza ze względu na smary, osady oraz oleje, które znajdują się na jezdniach i z jakimi kontakt bezustannie mają koła naszego auta albo motocykla. Niejednokrotnie też, odnowienie felgi bądź też malowanie proszkowe felg nie jest wymagane, gdyż wystarczy ich odpowiednie wyczyszczenie. Rzecz jasna nie mówimy tutaj o tym, że felgę należy oczyścić mokrą szmatką z płynem, albowiem to naturalnie nie będzie skuteczne. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest użycie odpowiedniego roztworu do mycia stali czy też też specjalistycznego roztworu, który pozwala na czyszczenie aluminium. Dodatkowo, wykorzystać warto karchera czy też inną myjkę ciśnieniową, która pod odpowiednim ciśnieniem wypłucze zanieczyszczenia z felgi.

Odnowienie – co powinieneś wiedzieć

Czasami konieczna jest profesjonalna odnowa felg, która umożliwia przywrócić felgom ich poprzedni wygląd, najczęściej potrzebne jest wówczas malowanie felg. Malowanie felg może wykonać malarnia proszkowa, oczywiście w mieście Białystok, jak również w każdym innym. Początkiem jest bez wątpienia wyczyszczenie powierzchni, najodpowiedniej poprzez delikatne jej piaskowanie. Następnie trzeba powierzchnię albo zakonserwować bezbarwnym lakierem, albo też nadać feldze nietypowego wyglądu przez malowanie za pomocą specjalnego proszku. Taka odnowa jest kompleksowa, może tyczyć się felg aluminiowych jak również felg stalowych. Felgi po takiej zmianie wyglądają niemalże jak nowe. Dodatkowo, jeżeli dopasuje się właściwy kolor, wtedy cały samochód wygląda zdecydowanie korzystniej.

Więcej na: tutaj

, ,

Dodaj komentarz